Máte záujem o naše služby?
kontaktujte nás.

Ponúkame individuálne riešenia presne podľa Vašich potrieb! Kontaktujte nás ešte dnes.  

Kontakt

Prečo je potrebná pravidelná údržba plastových okien?  

Názor že plastové okná nepotrebujú servis je mylný. Aby vám vaše plastové okná a dvere čo najdlhšie slúžili a plnili dlhodobo svoju funkciu potrebujú pravidelnú starostlivosť.

Tak ako každý produkt aj plastové okná podliehajú viacerým nepriaznivým vplyvom, ako prirodzené starnutie a vysušenie tesnení, dynamický tlak z prirodzených pohybov budov, zmeny teploty v priebehu ročných období a nepriazeň počasia. Zanedbaná údržba okien môže znamenať zvýšenie tepelných strát a tým vás pripraví o nemalé finančné prostriedky ktoré ste do okien investovali.

 Neudržiavané okná prepúšťajú viac hluku chladu a tepla. Navyše sa v priebehu rokov môžu vyskytnúť aj rôzne mechanické poruchy, ktoré znižujú komfort pri ich užívaní. Okná nedoliehajú, vŕzgajú, zasekávajú sa a zle sa zatvárajú. Pravidelným servisom si predĺžite ich životnosť a nebudete sa rozčuľovať nad ich nefunkčnosťou. Navyše ušetríte za budúcu výmenu komponentov  ktoré sa bez pravidelnej údržby rýchlejšie opotrebúvajú a časom je potrebná ich nákladná výmena za nové.

Ponúkame vám profesionálny servis a údržbu plastových okien a dverí, servis eurookien ako aj montáž tieniacej techniky a sietí proti hmyzu. Využite naše profesionálne služby a kontaktujte nás.


Výmena tesnenia

Okenné tesnenie v plastových oknách má funkciu zvukovej a vzduchovej bariéry. Tesnenie, tak ako celé okno však tiež podlieha poveternostným a mechanickým vplyvom. Nestačí mať v oknách kvalitné izolačné sklá ktoré majú dobré akustické aj tepelnoizolačné vlastnosti. Okenné tesnenie je najdôležitejšia tesniaca zložka medzi rámom a okenným krídlom. 


Tesnenie v nových oknách je ešte pružné a dokáže tak efektívne brániť prenikaniu chladného vzduchu a hluku do interiéru. Vaše okno je ale väčšinu času zavreté, takže tesnenie je po celú dobu stlačené. Vekom, vplyvom počasia a zanedbanou údržbou, okenné tesnenie stráca pružnosť a svoje funkčné vlastnosti. 


Ak už je prítlak okna nedostačujúci a tesnenie je stvrdnuté a zdeformované môže dochádzať k prenikaniu vzduchu, hluku, ale aj vody do interiéru. Vtedy aj tie najlepšie plastové okná strácajú svoje izolačné vlastnosti a je načase vaše tesnenie vymeniť.


Pokiaľ je potrebná výmena tesnenia  je potrebné najprv spraviť obhliadku vašich okien. Presne určíme ich typ a výber správneho tesnenia. Následne prebehne jeho výmena vybratím starého tesnenia a založením nového. Po tomto úkone je dôležité, správne nastaviť prítlak okien na kovaní. 

Touto výmenou si zabezpečíte obnovu pôvodných vlastností vašich okien bez potreby ich kompletnej výmeny.


Máte záujem o naše služby?
kontaktujte nás.

Ponúkame individuálne riešenia presne podľa Vašich potrieb! Kontaktujte nás ešte dnes.  

Kontakt

výmena kovania

 

Moderné plastové okná sa skladajú z mnohých komponentov a každý z nich má svoju úlohu. Celoobvodová kovanie je jedným s prvkov ktorý má najväčší vplyv na bezproblémové používanie okna a preto je dôležite zabezpečiť jeho správnu funkčnosť. Na kvalite kovania závisí komfort obsluhy okna a jeho plynulé vyklápanie, otváranie a zatváranie.


Kovanie môže mať aj ďalšie doplnkové funkcie ako regulácia vetrania, zaistenie krídla a zabezpečenie okna pred vlámaním.

Existuje množstvo menších aj väčších problémov ktoré sa postupom času na vašich oknách môžu vyskytnúť. Od uvoľnenej, alebo poškodenej kľučky, nesprávne nastavenie mechanizmu kovania, až po závažné poruchy spôsobené neodbornou manipuláciou, alebo zanedbanou údržbou. Väčšinu týchto porúch je možné odstrániť a pravidelnou údržbou sa im dá predísť. 

Výmenu kovania realizujeme pokiaľ kovanie prestane fungovať a nie je možné vykonať jeho opravu, alebo už nie je možné zohnať náhradný diel. 

Výmenou kovania sa dá tiež zmeniť typ otvárania okna, napríklad zo sklopného okna urobiť otváraco-sklopné a pod. Zabezpečíme vám profesionálnu výmenu týchto komponentov. Kontaktujte nás a dohodnite si konzultáciu, alebo obhliadku.


Máte záujem o naše služby?
kontaktujte nás.

Ponúkame individuálne riešenia presne podľa Vašich potrieb! Kontaktujte nás ešte dnes.  

Kontakt